وزیر جهاد کشاورزی: استان خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک و عناب کشور را داراست
1398/07/15

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک و عناب کشور را داراست که باید برای تکمیل چرخه محصولات مزیت دار خراسان جنوبی تلاش بیشتری صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، محمود حجتی در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در شهرستان بیرجند خراسان جنوبی اظهار کرد: با همت و توان دولتمردان در دولت یازدهم و دوازدهم اتحادیه و تعاونی ها و صندوق های توسعه عشایری شکل گرفت و توانست ضمن تکمیل زنجیره گوشت قرمز، سرمایه گذاری های زیر ساختی خوبی را جذب کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از امور نمونه ای که برای اولین بار در کشور در استان خراسان جنوبی به انجام رسید "پروژه ترسیب کربن" است که حاصل تلاش مردم و منابع ملی است.

حجتی گفت: استان خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک و عناب کشور را داراست که باید برای تکمیل چرخه محصولات مزیت دار خراسان جنوبی تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی افزود: استان خراسان جنوبی یکی از استان های کم باران است که با اجرای طرح های توسعه آبخیزداری و سیستم های نوین می توان به استفاده بهینه از منابع آب کمک کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به استفاده از ظرفیت شترداری و دام های سبک پربازده از تلاش مسئولین استان به عنوان نقاط قوت دامپروری استان قدردانی کرد.


 

تعداد مشاهده خبر1150 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal