مناطق چهارگانه حفظ نباتات کشور در هفته دولت تشکیل شد
1397/06/05

برای برنامه‌ریزی مناسب‌تر و تقویت وحدت رویه در حوزه ماموریت‌های سازمان حفظ نباتات، تقسیم‌بندی مدیریت‌های حفظ نباتات استان‌ها در 4 منطقه کشوری از برنامه‌ها و اهداف کوتاه‌مدت سازمان است که در هفته دولت اجرا و محقق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، پیش از این با ابلاغ آیین نامه‌ای مدیریت حفظ نباتات استان‌ها را به چهار منطقه تقسیم کرد و از روز گذشته جلساتی در جهت آشنایی با برنامه‌ها و اولویت‌های کاری و تبیین خط مشی کاری هر منطقه در محل ستاد سازمان برگزار شد.

دکتر درگاهی در نخستین جلسه مناطق با حضور مدیران و معاونین سازمان و اعضاء منطقه یک، با اشاره به اهمیت موضوع تهیه، توزیع و تدارک آفت‌کش‌ها که مورد تاکید مقام عالی وزارت و ریاست جمهور است، گفت: نگاه به این مقوله باید در سازمان به صورت ویژه باشد چرا که موضوع باقیمانده سموم و اثربخشی و استفاده مناسب از سم با سلامت غذا در ارتباط مستقیم است.

وی با اشاره به این که وظیفه حفظ و تامین امنیت غذایی به عهده این سازمان است، افزود: جایگاه حفظ نباتات باید در استان‌ها ارتقا یابد و همه مجموعه باید هماهنگ با یکدیگر عمل کنند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به تقسیم‌بندی استان‌ها گفت: دکتر سرافرازی، مهندس قائمیان، دکتر آهنگران و مهندس رجبی به عنوان روسای مناطق هستند که باید جلسات ماهانه با حضور رئیس هر منطقه برگزار و گزارش عملکرد آن به ریاست سازمان منعکس شود ضمن آنکه هر دو ماه یکبار رئیس سازمان با دبیر و روسای مناطق نشست خواهد داشت تا کارها به صورت منسجم‌تری پیگیری شود.

درگاهی با اشاره به جنگ اقتصادی پیش رو، وظیفه بخش کشاورزی را در تامین نهاده‌ها بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به کم آبی و عدم بارش در کشور قطعا با آفات و بیماری‌های بیشتری روبرو خواهیم بود لذا باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تر از بوجود آمدن بحران در حوزه سم جلوگیری کنیم.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی دولت، سم از یارانه ارزی و با قیمت 4200 تومان برخوردار و تدارک خواهد شد و این بدان معنی است قیمت سم با ارز دولتی نسبت به قیمت آن با ارز آزاد تفاوت فاحش خواهد داشت لذا نظارت دقیق‌تر از هر لحاظ و جلوگیری از قاچاق سم به خارج از کشور و توجه به کیفیت سموم و ماده موثره موجود در سموم تکنیکال تولیدی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بنابراین تمام دستگاه‌های نظارتی استانها موظف به همکاری هستند و باید هماهنگی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

بنابه این گزارش؛ شرح تقسیم‌بندی مناطق استان‌ها به شرح زیر است:

منطقه یک به ریاست دکتر سرافرازی شامل استان‌های خراسان شمالی، گیلان، مازندران، تهران، البرز، قزوین، گلستان، اردبیل و زنجان

منطقه دو به ریاست مهندس قائمیان شامل استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان، جنوب کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و ایلام

منطقه سه به ریاست دکتر آهنگران شامل استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و کهکیلویه و بویراحمد

منطقه 4 به ریاست مهندس رجبی شامل استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، اصفهان، قم و مرکزی

در ضمن جلسات توجیهی سه منطقه دیگر با حضور ریاست سازمان حفظ نباتات طی امروز و فردا در محل سازمان برگزار خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر2133 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal