ایجاد تحول در سازمان نیازمند تقویت نگاه نوآورانه در مدیران
1399/04/11

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی گفت: برای ایجاد تحول سازنده در سازمان لازم است مدیران نگاه نوآورانه را در خود تقویت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، دکتر کامبیز بازرگان در نشست شورای مدیران سازمان، با بیان این که برای ایجاد تحول سازنده در سازمان لازم است مدیران نگاه نوآورانه را در خود تقویت کنند، گفت: اگر قرار است سازمانی رشد کند نیاز به افکار انسان‌ها دارد و برای رشد افکار باید به آنها توجه شود.

وی افزود: فکر نوگرا قیمت دارد و باید برای آن هزینه کرد بنابراین لازم است مدیران برای ارتقای بهره‌وری سازمانی برنامه‌ریزی کنند و در نهادینه کردن روحیه خدمتگزاری تلاش کنند.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تبیین ویژگی‌های یک مدیر شایسته و اقتضائات دوران مدیریت اظهار داشت: فردی که مسئولیت قبول می‌کند نباید آن را مایه امتیاز و برخورداری‌های غیرقانونی خود بداند؛ زیبنده و شایسته است مدیران ما نگاه خدمتگزاری را در خود تقویت کرده و هر یک خود را موظف بدانند شرایط را برای رشد دیگران فراهم نمایند و در برخورداری از فرصت ها دیگران را بر خود مقدم بدانند.

وی بر قانونمندی و قاعده‌مند بودن نسبت به خود و دیگران تاکید کرد و افزود: همیشه خود را در معرض امتحان و پاسخگویی در قبال عملکرد خود بدانیم چرا که مسئولیت دوران کوتاهی دارد و تاریخ درباره نوع عملکرد ما به قضاوت خواهد نشست؛ لازم است هر یک از مدیران این نگاه را در خود تقویت کنند که امروز چه گره‌ای از سازمان در حوزه مسئولیت خود باز کردم و برای تعالی سازمان خود چه قدمی برداشته‌ام.

بازرگان با تاکید بر لزوم مسئولیت‌پذیری در سازمان ابراز امیدواری کرد؛ با توجه بیشتر به منابع انسانی و اولویت دادن به آن، می تواند تحول چشمگیری در اثربخشی ماموریت‌های سازمان اتفاق بیفتد.

رئیس سازمان تحقیقات با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع)، این سازمان را سازمانی هدایتگر و پیشرو توصیف کرد و اظهار داشت: تمام اجزای سازمان تحقیقات در هر رده و مرتبه شغلی که هستند در توفیقات کسب شده در تحقیقات کشاورزی سهیم هستند و این یک اصل غیرقابل انکار است که همه اعضای سازمان در ارتباط با یکدیگر برای تحقق یک هدف واحد به صورت هدفمند در حرکت هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات نیز در این نشست با اشاره به شرایط کنونی و مدیریت بحران در زمان بیماری کرونا، گفت: سازمان تحقیقات از حیث آنکه یک سازمان علمی است در اتخاذ راهکارهای علمی و برنامه ریزی پژوهشی در برخورد با این بیماری مهلک، دارای وظیفه سنگین تری است که انتظار می رود برای آن برنامه ریزی داشته باشد.

دکتر سید باقر محمودی با تشکر از تلاش‌های دفتر خدمات فنی در اجرای پروتکل های بهداشتی در کاهش شیوع بیماری کرونا، از مذاکرات انجام شده ستاد سازمان با کارخانه های قند برای تهیه الکل خبر داد و تامین مواد ضدعفونی کننده برای همکاران و خانواده های آنان را با انجام این رایزنی های جدید سهل الوصول تر از گذشته خواند.

وی ضمن ارائه گزارشی از تبیین اعتبارات پرداختی حقوق در سال جدید، با اشاره به وضعیت کشور در شرایط بحران کرونا از همکاران خواست با مدیریت هزینه ها در دفاتر ستاد و مراکز هر یک از همکاران به سهم خود در عبور از این شرایط با رعایت صرفه جویی و کاهش تحمیل هزینه های اضافی به سازمان کمک کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان همچنین با انتقاد از انجام ماموریت های غیر ضروری، خواستار شفاف سازی مرخصی ها و گزارش از ماموریت ها به ویژه در رده مدیران شد.

وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از اعتبارات رفاهی، ابراز امیدواری کرد در ایام همه گیری بیماری کرونا با کمترین عارضه برای همکاران سپری شود.

گفتنی است؛ در این جلسه اعضا در خصوص انسجام سازمانی، نقش مدیران، فرسایش منابع انسانی، توانمندسازی مدیران، برنامه ریزی برای نیروی انسانی و ارتقای برنامه های رفاهی و مسایل و مشکلات پیشرو مطالبی بیان کردند.

تعداد مشاهده خبر1770 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal