به‌نژادی و مدیریت تولید قبل از برداشت از اولویت‌های پژوهشکده چای است
1399/03/24

رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور گفت: پژوهشکده چای، پژوهشکده‌ای ملی است و نباید به دید مجموعه شهرستانی و استانی به آن نگاه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، دکتر حاجی‌وند در آئین تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده چای کشور، با تبریک هفته جهاد کشاورزی، از زحمات دکتر پاداشت قدردانی کرد و افزود: مسائل به‌نژادی چای و مدیریت تولید قبل از برداشت را از اولویت‌های پژوهشکده چای دانست و تاکید کرد: باید مشارکت با بخش اجرا و خصوصی توسعه داده شود.

در این مراسم، دکتر پاداشت گزارش عملکرد از فعالیت‌های حدود دو ساله خود را ارائه کرد و مواردی از قبیل پیگیری واردات ارقام از ایالت یانان چین، حفظ جایگاه پژوهشکده چای و ارتقای جایگاه آن به دلیل خاص بودن محصول چای، پیگیری پیوستن تحقیقات گیاهان داوریی به پژوهشکده چای و پشتیبانی از طرح‌های پژوهشی توسعه‌ای از اهم مطالبی بود که توسط ایشان مطرح شد.

در ادامه جلسه، رئیس جدید پژوهشکده چای ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی به خانواده بزرگ جهاد کشاورزی گفت: جهش تولید در کشاورزی میسر نخواهد شد جز با هم‌دلی و همراهی بخش‌های کشاورزی با هم و در همین راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که سال جاری را سال جهش تولید نامگذاری کردند، مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی طرح یاوران تولید برای گام تزایدی به سمت جهش تولید را مطرح کرده و در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طرح یاوران تولید اولویت اول سازمان توسط رئیس سازمان معرفی شد.

دکتر سراجی افزود: طرح یاوران تولید، مکمل طرح‌های محققان ارشد، محققان معین و مروجان پهنه بوده که هدف اصلی آن اتصال بالاترین سطح دانش به بالاترین سطح اجراست و در محصول چای نیز همین موضوع متصور است. افزایش عملکرد در واحد سطح با استفاده از ارقام کلونی مطلوب و پربازده، مدیریت صحیح عوامل خسارت‌زا، مدیریت تغذیه، بالابردن ضریب مکانیزاسیون در باغ‌های چای، توسعه آبیای تحت فشار در باغ‌های چای و احیاء باغ‌های رها شده از اهم مطالب ارائه شده توسط رئیس جدید پژوهشکده بود.

وی تغییر مدیریت را باعث افزایش انگیزه دانست و برنامه حوزه را در راستای برنامه‌های موسسه، سازمان و وزارت جهاد کشاورزی دانست و اظهار امیدواری کرد که بتواند در فضای توام با آرامش و سرشار از انرژی مثبت برای عمومم همکاران در ستاد پژهشکده و ایستگاه‌های تحقیقاتی به‌وجود بیاورد تا در سایه این آرامش، عموم پرسنل بتوانند برای تحقق اهداف متعالی پژوهشکده، موسسه و سازمان متبوع تلاشی مستمر و وافر داشته باشند.

گفتنی است؛ آئین تودیع دکتر محمدنقی پاداشت دهکایی به عنوان رئیس پیشین پژوهشکده چای و معارفه دکتر علی سراجی به عنوان رئیس جدید پژوهشکده چای با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور امروز با حضور ریاست موسسه تحقیقات علوم باغبانی جناب آقای دکتر حاجی‌وند، مدیرکل حراست سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی جناب آقای مهندس فراهانی، رئیس حراست موسسه تحقیقات علوم باغبانی جناب آقای مهندس باجی و مدیران پایه پژوهشکده چای برگزار و در پایان مراسم، توسط رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی حکم تقدیر از زحمات دکتر پاداشت قرائت و حکم ریاست جدید تقدیم دکتر سراجی شد.

تعداد مشاهده خبر835 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal