1.8 میلیون تن نهاده دامی از ابتدای امسال عرضه شد
1399/03/11

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با تاکید بر اینکه وضعیت بازار نهاده‌های دامی نسبت به یک ماه گذشته مناسب است، گفت: از ابتدای فروردین‌ماه تاکنون بیش از یک میلیون و 800 هزار تن انواع نهاده‌های دامی به دست تولیدکنندگان رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، «حسن عباسی معروفان»  افزود: البته نیاز تولید طی مدت مذکور دو میلیون و 200 هزارتن بود که به دلیل کندی سیستم حمل و نقل تاکنون این میزان نهاده به بازار عرضه شده است.

وی اظهارداشت: به طور مثال یک ماه پیش روزانه 10 تا 15 هزارتن نهاده دامی ترخیص و به استان ها حمل می شد اما اکنون روزانه میزان حمل به بالای 40 هزارتن رسیده است که این فاصله را به زودی پر خواهد کرد.

عباسی تصریح کرد: اکنون دو میلیون و 250 هزارتن نهاده دامی در بنادر موجود است که فرایند ترخیص، کنترل، استاندارد، غذا و دارو دامپزشکی آنها در حال انجام است و به زودی به بازار عرضه می‌شود تا شرایط بازار این محصولات به روال عادی بازگردد.

وی با بیان اینکه خرید و عرضه نهادههای دامی شرکت پشتیبانی امور دام در سامانه بازارگاه انجام می شود،گفت: در این سامانه قیمت، خریدار، محل تحویل و آدرس تحویل گیرنده به طور کامل مشخص است و حتی یک کیلوگرم از این نهاده ها در اختیار دلالان قرار نگرفته است تا بتوانند با قیمت‌های بالا آن را در بازار ارایه کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، طی روزهای آتی بازار نهاده‌های دامی متعادل می شود.

عباسی تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم ذرت در بنادر 1500 تومان، جو در 1350 تومان و کنجاله سویا 2450 تومان است که با احتساب هزینه حمل و نقل و انبارداری باید با قیمت های هر کیلوگرم ذرت 1750 تومان، جو  1600 و کنجاله سویا  2700 تومان در استان ها تحویل داده شود.

تعداد مشاهده خبر217 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal