با فرمان وزیر جهاد کشاورزی؛ عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای 100 هکتاری دوین در خراسان شمالی آغاز شد
1399/03/06

عملیات اجرایی یکی از بزرگترین شهرک های گلخانه ای کشور به مساحت 100 هکتار در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی به صورت ویدیو کنفرانس توسط وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین گلخانه کشور در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در زمینه توسعه گلخانه ها در سال 98 رشد خوبی را در این استان داشتیم  و امیدواریم در سال 99 هم شاهد افتتاح این شهرک بزرگ باشیم.

وی افزود: توسعه کشت های گلخانه ای از اهداف و اولویت‌های دولت تدبیر و امید است به طوری که وسعت گلخانه های کشور از حدود 8800 هکتار در سال 92 به حدود 18 هزار هکتار در حال حاضر رسیده و حرکت عظیمی در جهت مدیریت آب، اشتغالزایی، صادرات و تولید خارج از فصل انجام شده است.

خاوازی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی تسهیلاتی با کارمزد 9 درصد در مناطق برخوردار و 7 درصد در مناطق غیربرخوردار را برای فعالین در عرصه گلخانه در نظر گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی با درخواست از موسسه مالی و اعتباری ملل برای کمک به فعال شدن شهرک گلخانه‌ای در شیروان، خاطر نشان کرد: از موسسه ملل می‌خواهیم با دید باز این شهرک را در شیروان افتتاح و تمام مسائل مرتبط با الگوی کشت را رعایت کند و به بحث زنجیره تولید، اشتغال‌زایی و صادرات توجه ویژه داشته باشد.

تعداد مشاهده خبر749 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal