نشست هم اندیشی سرپرست سازمان جنگل‌ها با کارشناسان
1399/02/20

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با کارشناسان دفاتر فنی نشست هم‌اندیشی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، دکتر مسعود منصور در جلسه تبادل نظر کارشناسی پس از شنیدن نظرات کارشناسان در حوزه‌های مختلف سازمانی از برگزاری و استمرار این نشست استقبال کرد و افزود: این نشست را دوره‌ای برگزار کرده و نتایج برگزاری هر نشست در جلسه بعدی اعلام خواهد شد.

وی لازمه موفقیت هر سازمان را وجود صمیمیت، همدلی و مثبت‌اندیشی افراد آن مجموعه ذکر کرد و خاطرنشان ساخت: با نقد سازنده از روش‌های کاری و ارائه پیشنهادات مشخص می‌توان برای برون رفت از مشکلاتی که پیش روی اجرا وجود دارد آن را مرتفع نمود.

این مسوول گفت: نقاط قوت در مجموعه منابع‌طبیعی بسیار بالاست و می‌توان در فضای همدلی و صمیمیت آن را احصاء و در مجموعه سازمانی و برون سازمانی ترویج نمود.

سرپرست سازمان جنگل‌ها اعلام کرد: گوش شنوا برای شنیدن مشکلات و موانع و همچنین پیشنهادات سازنده وجود دارد و نظرات کارشناسی و پیشنهادات سازنده کارشناسان می‌تواند بنیه فنی سازمان را تقویت و ارتقاء بخشد.

وی در ادامه از تهیه سند اقدام یک ساله سازمان خبر داد و تصریح کرد: در این سند که اقدامات و برنامه اجرایی منابع‌طبیعی قرار دارد از مدیران خواسته شد تا برنامه‌های خود را برای تهیه سند ارائه نمایند.

منصور در بخش دیگری از سخنان خود که جمع‌بندی نظرات ارائه شده کارشناسان بود به موضوع آموزش نیروی انسانی اشاره کرد و آن را یک ضرورت برای مجموعه منابع‌طبیعی برشمرد.

وی گفت: هیچ دفتری برای برگزاری کارگاه آموزشی با محدودیت مواجه نخواهد بود و برای یادگیری می‌توان به صورت فصلی و در قالب کارگاه‌های منطقه‌ای استان‌ها را دسته‌بندی و آموزش لازم در بخش منابع‌طبیعی را فرا گرفت.

سرپرست سازمان جنگل ها در پاسخ نظر یکی از کارشناسان دفاتر فنی که به پراکندگی امر حفاظت در یگان حفاظت، معاونت حفاظت و دفتر حفاظت و حمایت اشاره کرده است، گفت: در مدل جدید حفاظت، حفاظت فیزیکی مانند گشت و مراقبت و جلوگیری از تصرفات و تخریب منابع طبیعی و محوریت اطفای حریق بر عهده یگان حفاظت است و سایر اقدامات حفاظتی که دارای ابعاد مختلف فنی و پشتیبانی است از وظایف معاونت حفاظت و امور اراضی خواهد بود.

وی افزود: درباره انجام وظایف حفاظتی در منابع‌طبیعی، سند حفاظتی تهیه شده و در اجرای این برنامه، ارتقاء اقدامات مهم حفاظتی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

منصور همچنین تاکید کرد: نیروهای حفاظتی هنگام گشت و مراقبت در عرصه‌های منابع‌طبیعی حتماً باید لباس متحدالشکل داشته و خودروهای آنان آرم‌دار و نیروها نیز دارای حکم ماموریت باشند.

این مسئول منابع ‌طبیعی کشور در نشست تبادل نظرکارشناسی، بیان مشکلات و مسایل در منابع‌طبیعی را متعدد خواند و از کارشناسان خواست با توجه به فراوانی و تنوع کاری، در هر نشست کارشناسی مسایل و مشکلات را موضوعی بررسی کرده تا بتوان روش‌های کاری را سریعتر اصلاح نمود. 

وی از حضور کارشناسان در عرصه رسانه‌ها و بویژه عرصه نوشتاری و سایت‌ها و پایگاه‌های خبری استقبال کرد و یادآور شد: لازمه پویایی هر سازمان به کارآمدی بدنه فنی و بنیه کارشناسی وابسته است.

منصور انفعالی عمل کردن و اینکه منتظر بمانیم اتفاقی رخ دهد تا پاسخگوی آن باشیم را یک آفت بزرگ برای مجموعه منابع‌طبیعی دانست و از کارشناسان خواست با تولید اطلاعات منطبق بر قانون فعالانه وارد شوند.

سرپرست سازمان جنگل‌ها در پایان بخش سخنان خود به شایسته سالاری افراد در محیط منابع طبیعی اشاره و بر پاکدستی، تجربه و تخصص در انجام وظایف تاکید کرد.

تعداد مشاهده خبر929 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal