وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: تاثیر شکوفایی استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی بر افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی
1399/02/17

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شکوفایی استارت‌آپ‌ها می تواند بر افزایش صادرات و نیز افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی موثر باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در نشست با نمایندگان انجمن استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی بر اهمیت نقش استارت‌آپ‌ها تاکید و اظهار کرد: ما می خواهیم با استفاده از امکانات سازمانی و حمایت های دولتی، زمینه رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و حمایت از جوانان فعال این حوزه را فراهم کنیم.

وی گفت: شکوفایی این استارت‌آپ‌ها می تواند بر افزایش صادرات و نیز افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی موثر باشد.

خاوازی تصریح کرد: ما معتقدیم استارت‌آپ‌ها دارای خلاقیت، قدرت ایده پردازی و جسارت هستند و رونق آنها باعث رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی هر حمایتی برای توسعه استارت‌آپ‌ها نیاز باشد با علم به نقش تعیین کننده آن ها، آماده همکاری است.

خاوازی با اشاره به این که انجمن صنفی را محرم مباحث کلان کشاورزی و مدیریت این حوزه می دانم، بیان کرد: همچنین امکانات آموزشی و مراکز آموزشی وزارتخانه در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می گیرد و در معرفی فعالین آنها تلاش می‌کنیم تا این جریان بالقوه، همچنان رشد کند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه آمادگی این وزارت را برای ایجاد شهرک استارتاپ‌ها اعلام کرد.

در این جلسه، تعدادی از نمایندگان و اعضای انجمن استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی به بیان راهکارها و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها، بهره گیری از ظرفیت های ترویجی و پژوهشی، حمایت از استیفای حقوق شرکت ها، معرفی برندهای استارتاپی در رسانه‌ها، اصلاح نظام واسطه‌ها، تسهیل صادرات از طریق استارتآپ‌ها و تسهیل صدور مجوزها بخشی از نظرات نمایندگان انجمن استارتاپی بود.

 

تعداد مشاهده خبر909 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal