در نشست مشترک وزرای جهاد کشاورزی و دادگستری مطرح شد: آمادگی وزارت دادگستری برای حمایت‌های قانونی و رفع مشکلات حقوقی و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی
1399/02/16

به منظور توسعه تعاملات بین بخشی برای رفع مشکلات بهره‌برداران بخش کشاورزی در زمینه امور اراضی، نشست مشترک وزرای جهاد کشاورزی و دادگستری امروز در محل این وزارت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در این نشست که جمعی از معاونین و مدیران ارشد وزارتخانه حضور داشتند، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی ، تعامل اجزای دولت برای رفع مشکلات کشاورزان را ضروری دانست و تصریح کرد:  بایستی روند تصویب لوایح قانونی که ضامن حقوق مردم و حفظ و صیانت از منابع آب و خاک و بویژه اراضی کشاورزی باشد، تسریع شود.

وی همچنین بر اهمیت اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، رفع تداخلات  اراضی تاکید کرد و افزود: جلوگیری از تصرفات غیرقانونی و ممانعت از تضییع حقوق دولت و مردم ضروری است.

در این نشست، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، آمادگی این وزارت برای تسهیل و رفع مشکلات حقوقی و همچنین حمایت‌های قانونی در موضوع اراضی زراعی و حفظ جنگل‌ها و منابع طبیعی را اعلام کرد و گفت: ارتباط و تعامل موثر با قوه قضائیه و تسریع در صدور احکام و رسیدگی به دعاوی کیفری در حل مسائل مردم در زمینه امور اراضی موثر است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ درختان در باورهای دینی و احکام حقوقی ، بر تداوم و تقویت حمایت‌های قانونی برای جلوگیری از قطع درختان و ممانعت از سوء استفاده سودجویان تاکید کرد.

تعداد مشاهده خبر767 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal