همه توان خود را برای تشکیل و تقویت صندوق‌های حمایت از توسعه منابع طبیعی بکار می‌گیریم
1399/02/09

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، تشکیل و تقویت صندوق های حمایت از توسعه منابع طبیعی را یکی از راهبردها و محور اساسی تحقق شعار سال 1399 این سازمان برشمرد و گفت: همه توان خود را برای تشکیل و تقویت صندوق حمایت از توسعه منابع‌طبیعی بکار می‌گیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مسعود منصور در جلسه با مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق، مدیران کل منابع طبیعی، نمایندگان و مدیران عامل صندوق‌های غیردولتی حمایت از توسعه منابع طبیعی که صبح امروز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: بهره‌مندی از ظرفیت های قانونی برای تشکیل و تقویت صندوق های حمایت از توسعه منابع طبیعی استانی با هدف ساماندهی بهره برداران و مشارکت تشکل های فراگیر عمومی در حفظ، احیا و پایداری عرصه‌های منابع‌طبیعی یکی از راهبردها و محور اساسی تحقق شعار سال 1399 سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور است.

سرپرست سازمان جنگل‌ها اظهار امیدواری کرد‏؛ در سال جاری جهشی اساسی در تقویت صندوق‌های موجود و راه‌اندازی صندوق‌های جدید شکل بگیرد و اعلام کرد: در سال جاری ضمن تقویت 10 صندوق موجود، 4 صندوق حمایت از توسعه منابع‌طبیعی دیگر در استان‌ها ایجاد می‌شود.

وی ضمن دعوت از استان‌های پیشرو و موفق برای انتقال تجربیات خود به دیگر استان‌ها، تصریح کرد: بر اساس قانون مکلف هستیم طرح‌های منابع طبیعی را با استفاده از ظرفیت‌های غیر دولتی و با مشارکت مردم و جوامع محلی اجرایی کنیم.

مسعود منصور تاکید کرد: اینکه ما باید مردم را در اجرای طرح‌های منابع ‌طبیعی مشارکت دهیم و سهیم بدانیم یک تعارف نیست بلکه یک تکلیف است و مدیران منابع‌طبیعی می‌توانند با ساماندهی و ایجاد تعاونی‌ها و تشکل‌ها نقش و حضور مردم را در این میان پررنگ‌تر کنند.

سرپرست سازمان جنگل‌ها تقویت ستاد راهبردی صندوق حمایت از توسعه منابع‌طبیعی را از دیگر اقدامات سازمان جنگل‌ها برشمرد و معاونین و مدیران دفاتر حقوقی و ترویج را به عنوان اعضای این ستاد انتخاب و محوریت راه‌اندازی و تقویت منابع اعتباری و پشتیبانی صندوق را با معاونت برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع قرار داده است.

صندوق‌های حمایت از توسعه منابع‌طبیعی فرصتی برای اقتصادی کردن فعالیت‌ها

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در این نشست گفت: صندوق‌های حمایت از توسعه منابع‌طبیعی بستری مناسب برای حضور بهره‌برداران این بخش با امکان اقتصادی‌کردن فعالیت‌های آنان در عرصه‌های منابع طبیعی فراهم می سازد.

سیدعبدالکریم رضوی اردکانی افزود: صندوق‌های حمایت از توسعه منابع طبیعی به عنوان یک زیرساخت غیردولتی می توانند برای سیاست‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛ حفظ، احیا و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی را محقق کنند.

تعداد مشاهده خبر545 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal