دیدار دکتر خاوازی با نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس پیرامون برنامه راهبردی تصدی وزارت جهاد کشاورزی
1398/12/10

دکتر خاوازی پیرامون برنامه راهبردی تصدی وزارت جهادکشاورزی با نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی برنامه های پیشنهادی دکتر خاوازی، حمایت خود را ایشان به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت جهادکشاورزی اعلام کردند.

دکتر خاوازی گزینه مناسب برای ایجاد امنیت غذایی در کشور است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی از وزارتخانه‌های موثر و کلیدی در ایجاد امنیت غذایی کشور است بیان داشت: امروز یکی از مولفه های امنیت در تمام دنیا مربوط به تامین غذا است؛ اکنون سازوکار تامین، تجهیز، سلامت قوت مردم برعهده وزارت جهاد کشاورزی است که بدون تردید وجود یک وزیر دانشمند، علمی و فردی که به لحاظ مدیریتی از سربازی به سرداری رسیده است در شرایط فعلی کشور ما در اعمال تحریم های ظالمانه یک امر لازم و ضروری است.

سید علی ادیانی با اشاره به نظر مثبت مجلس شورای اسلامی در رای اعتماد به دکتر خاوازی بیان داشت: دکتر خاوازی با توجه به تجربه شخصی مدیریتی و با عنایت به دانش و مجموعه مدارک علمی و حاکمیت مصادیق ارزشی که ایشان از علاقه‌مندان و عاشقان کشور و انقلاب اسلامی هستند، از گزینه لایق رای اعتماد برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی محسوب شده و به نظر می‌رسد فضای لازم نسبت به رای اعتماد نمایندگان مجلس به ایشان فراهم است.

واکنش ها در صحن مجلس نسبت به انتخاب دکتر خاوازی مثبت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس با بیان این که دکتر خاوازی از سابقه علمی و مدیریتی قوی برخوردار است بیان داشت: پیشینه دکتر خاوازی از وزن خوبی برخوردار است و سابقه علمی و مدیریتی ایشان از رضایتمندی قابل توجهی در بین نمایندگان مجلس برخوردار است و امیدوار هستم در آینده نیز شاهد اقدام های شایسته ای از ایشان باشیم.

همایون هاشمی با اشاره به انتظارات مجلس شورای اسلامی در پیگیری رویکردهای کلان در وزارت جهادکشاورزی خاطرنشان ساخت: توجه به بخش خصوصی، اصلاح بروزرسانی و ساماندهی ماموریت ها و فعالیت های مهم و استراتژیک وزارت جهادکشاورزی مورد انتظار است.

سوابق علمی - اجرایی و جوان بودن دکتر خاوازی با انگیزه های بالای خدمت رسانی می تواند این وزارتخانه مهم را در پیشبرد امور محوله موفق بدارد

نماینده مردم استان چهارمحال و بختیاری و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام حمایت خود از معرفی گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت جهادکشاورزی بیان داشت: وزارت جهاد کشاورزی از وزارتخانه های استراتژیک کشور در تامین غذا و امنیت غذایی است که امیدوار هستم نمایندگان با سعه صدر رأی بسیار خوبی به وزیر پیشنهادی معرفی شده از سوی دولت آقای روحانی بدهند و ایشان بتواند با پشتوانه این رای اعتماد نمایندگان در اجرای برنامه های خود موفق باشد.

علی کاظم بابا حیدر با بیان این که دکتر خاوازی در حوزه های متنوع و متعددی دارای سابقه کاری قابل دفاع است؛ خاطرنشان ساخت: در شرایط کنونی کشور نیاز داریم بخش تحقیقات در کشاورزی به طور ویژه دیده شود؛ ایشان هم اکنون مدیریت بخش تحقیقات کشاورزی کشور را بر عهده دارد و سابقا نیز اجرا و پیاده سازی نظام نوین ترویج کشاورزی از جمله برنامه های مهم کاری ایشان بوده است.

وی، با اشاره به ارتباط تنگاتنگ ترویج و بخش خصوصی تصریح کرد: اکنون که اقتصاد کشور به سمت خصوصی سازی پیش می‌رود لازم است برنامه‌های دکتر خاوازی در این زمینه تقویت شود که بحمدلله ایشان در برنامه کاری خود به این موضوع توجه داشتند.

علی کاظم بابا حیدر عضو کمیسیون برنامه و بودجه، تامین غذای سالم را از دیگر انتظارات مطرح شده از بخش تحقیقات کشاورزی دانست و افزود: علمی کردن کشاورزی از دیگر انتظارات مطرح شده از دکتر خاوازی با داشتن سابقه تحقیقاتی قابل توجه است؛ هم چنین معرفی مدیری جوان با انگیزه‌های بالا برای خدمت به کشور این امید را ایجاد می کند که ایشان بتواند در پیشبرد اهداف این وزارت خانه مهم موفق باشد.

تعداد مشاهده خبر612 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal