تشکیل هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در سازمان حفظ نباتات کشور
1397/10/09

 با حکم وزیر جهاد کشاورزی، هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در سازمان حفظ نباتات کشور تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در جلسه شورای مدیران و در مراسم اعطای احکام صادره به اعضای این هیات در سخنانی گفت: تشکیل این هیأت با توجه به تخصصی بودن و وظایف حاکمیتی این سازمان به عنوان یک پشتوانه محکم برای انجام مأموریت‌های سازمان با در نظر گرفتن حفظ کرامت همکاران و کارکنان خواهد بود.

دکتر محمدرضا درگاهی با اشاره بر ضرورت شفاف‌سازی و ارائه سریع و مناسب خدمات و الکترونیکی کردن فرایندها تأکید ویژه کرد و گفت: استفاده از قابلیت‌های دولت الکترونیک و اینترنتی کردن فرایندها در دستور کار سازمان حفظ نباتات قرار دارد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد به حداقل رسیدن مراجعات حضوری به سازمان باشیم.

در این جلسه مدیر کل رسیدگی به تخلفات اداری وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در بین کلیه وزارتخانه‌ها در بحث میزان تخلفات اداری، شاخص بسیار مطلوبی دارد که این مقدار بسیار پایین‌تر از متوسط شاخص دستگاه‌های دولتی است.

مهندس مرادی با اشاره به این که ممکن است گاهی به دلیل عدم آشنایی با قوانین و مقررات همکاران دچار خطا و اشتباه شوند، بر ضرورت آموزش در فرایندها تاکید کرد.

در این نشست مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان حفظ نباتات با اشاره به این که معیار همه ما در قضاوت‌ها و تشخیص‌ها باید سیره حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) باشد، به اعضای منتخب هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در سازمان توصیه کرد برای جلوگیری از نشر و گسترش تخلفات اداری باید اولاً عملکرد و کردار و رفتار اداری خودشان را مطابق با قوانین و مقررات موجود بیش از پیش تطبیق داده و ثانیا حفظ حرمت و کرامت همه همکاران را به عنوان وظیفه دینی و شرعی خویش دانسته و در تصمیمات به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام دکتر بیت‌الهی افزود: فلسفه ایجاد این هیأت در سازمان همین است که بسیاری از مسائل در داخل بدنه سازمان قابل رسیدگی و حل و فصل باشد.

تعداد مشاهده خبر2284 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal