کاهش 70 تا 80 درصدی کانون‌های آنفلوانزا در سال جاری طبق پیش‌بینی سازمان دامپزشکی کشور
1397/04/17

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، از کاهش 70 تا 80 درصدی کانون‌های آنفلوانزا در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی، دکتر ماکنعلی در نشست با مسوولان اداره دامپزشکی استان لرستان، با اشاره به وضعییت بیماری آنفلوانزا در کشور گفت: با توجه به برنامه‌های هدفمند سازمان دامپزشکی کشور در خصوص کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، پیش‌بینی می‌شود در سال 97 با کاهش 70 تا 80 درصدی کانون‌های آنفلوانزا در کشور روبرو باشیم.

وی افزود: با استفاده از تجارب سایر کشورها و استفاده از واکسن‌های پنجگانه می‌توانیم در این راستا به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به وجود 9 پنجره ورودی ویروس آنفلوانزا در استان لرستان و مهاجرت بین‌المللی اردک‌ها، استان لرستان می‌تواند یکی از مناطق حساس در ابتلا به ویروس آنفلوانزا در کشور باشد و این خود می‌طلبد با حساسیت بیشتری به موضوع پرداخته شود.

ماکنعلی یادآور شد: با شناسایی شوراها و دهیاران و تشویق و ترغیب آنان در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزشی و شناسایی مکان‌های مشکوک مبتلا به بیماری آنفلوانزا می‌توان بهتر و به موقع در خصوص پیشگیری و مبارزه با این بیماری اقدام کرد.

وی همچنین به بیماری بروسلوز و تب کریمه کنگو اشاره کرد و خواستار تبدیل این تهدیدها به فرصت در کشور شد.

این مسوول تحقق این موضوعات را از طریق روابط عمومی و حساس کردن اصحاب رسانه، خبرگزاری‌ها و مسئولان استانی و کشوری دست یافتنی دانست.

در پایان دکتر کرم‌الهی معاونت توسعه اداره کل دامپزشکی لرستان به تلاش‌های صورت گرفته استان در راستای جذب بودجه جهت تامین واکسن‌های مورد نیاز اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به کاهش سراسری 51 درصدی بودجه در سال 97، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا در این خصوص مشکلی نداشته باشیم و واکسن‌های مورد نیاز استان را تامین کنیم.

تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal