«قنات» از راهکارهای مدیریت منابع آبی است
1398/03/22

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: وجود سیستم های پایدار و کنترل شده مانند قنات از راهکارهای مدیریت منابع آبی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهندس عباس کشاورز در حاشیه برگزاری نخستین سمپوزیوم بین المللی "قنات بلده فردوس" با بیان این مطلب، افزود: ساماندهی امور با استفاده از منابع آبی موجود از جمله تکالیف همه بخش های جامعه است.

وی تصریح کرد: باید به موضوع آب به عنوان یک عامل فرابخشی نگاه ویژه ای داشت و استفاده از همه بسترهای تجربی، فرهنگی و... در این زمینه امری ضروری است.

کشاورز با بیان این که در حوزه کشاورزی لازم است از روش های نوین از جمله احداث واحدهای گلخانه ای برای تولید محصولات کشاورزی بهره برد، تصریح کرد: استفاده از روش های کشاورزی حفاظتی و کشت نشایی در تولید محصولاتی نظیر پنبه امری ضروری است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: راهکار توسعه کشاورزی تکیه بر بهره وری منابع آب و استفاده از روش هایی از جمله قنات است.

بر اساس این گزارش، قنات بلده، از جمله قنات‌های ایرانی ثبت‌شده به‌ عنوان میراث جهانی یونسکو است که با توجه سیستم توزیع ویژه آن بخش‌های عمده‌ای از زمین‌های کشاورزی نزدیک شهر فردوس را آبیاری می‌کند.

تعداد مشاهده خبر41 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal