توسعه زنجیره‌های تولید و برندسازی در گیاهان دارویی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است
1397/04/20

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه زنجیره‌های تولید و برندسازی و تولید اقتصادی در کشت گیاهان دارویی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی، حسین زینلی در همایش ملی کشت ارگانیک و گیاهان دارویی در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: توسعه زنجیره‌های تولید در کشت گیاهان دارویی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی جهت ارتقای سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمان است.

وی با اشاره به ظرفیت های آب و هوایی و مرزی آذربایجان غربی گفت: می توان از این ظرفیت ها برای توسعه کشت گیاهان دارویی و همچنین تعامل با کشورهای همسایه به منظور صادرات این محصولات به اروپا استفاده کرد.

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که 700 میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی و کارآفرینی صرفا در بخش توسعه گیاهان دارویی در سامانه کارا در حال پرداخت است، گفت: تاکنون 40 درصد از این اعتبارات پرداخت شده که این موضوع می‌تواند نقش مهمی در تولید و اشتغال داشته باشد.

زینلی خاطرنشان کرد: توسعه 30 هکتار گل‌محمدی در استان آذربایجان غربی را پیش‌بینی کرده بودیم که به 77 هکتار رسیده است و از افزایش سطح زیر کشت به 109 هکتار حمایت می‌کنیم.

وی افزود: برای هر هکتار توسعه کشت گل محمدی 2.5 تا 3 میلیون تومان یارانه و تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار می دهیم.

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 170 هکتار از اراضی استان زیر کشت بادرشبو است که این‌ گیاه دارویی هیچ کودی دریافت نمی‌کند و کاملا ارگانیک کشت می‌شود.

تعداد مشاهده خبر26 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal