اقتصاد کشاورزی پادزهر تحریم ها است/ضرورت همراهی افکار عمومی برای اصلاح الگوی کشت و مصرف
1397/04/17

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت:کشاورزی از ارکان اقتصاد مقاومتی است چراکه همه فرایند تولیدات محصولات استراتژیک کشاورزی داخلی شده است و در واقع پاد زهر علیه تحریم ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،حجت الاسلام سیدرضا تقوی روز یکشنبه در دیدار با مسئولان بخش کشاورزی مازندران در ساری افزود : به همین دلیل باید اقتصاد مقاومتی را در حوزه کشاورزی با انگیزه و جدیت دنبال کنیم.

وی با اشاره به این نکته که وزارت جهاد کشاورزی 27 مرکز تحقیقات و پژوهشی را در اختیار دارد، ادامه داد: باید ضمن استفاده از تجربیات دنیا ، از دستاوردهای علمی پژوهشی در فرایند کشاورزی صنعتی بهره بگیریم.

وی اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف و سیاست های نظام در بخش کشاورزی و توسعه فرهنگ جهادی، لازم است از ابزارهای فرهنگی، رسانه ها، تریبون های مختلف و فضای مجازی استفاده شود.

تقوی مهمترین رسالت حوزه نمایندگی ولی فقیه در این دوره را تبیین، حمایت و پشتیبانی از اهداف و ماموریت های بخش کشاورزی در تحقق سیاست های کلی نظام عنوان و افزود: توجه به فرهنگ کشاورزی با هدف ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی مشاغل مختلف کشاورزی در جامعه ضروری است.

وی اضافه کرد: باید از قدرت افکار عمومی به عنوان یکی از مولفه ها و پیشران های سیاست ها و برنامه ها برای همراه کردن و پیش بردن سیاست های بخش کشاورزی در جامعه نظیر برنامه های الگوی کشت و اصلاح الگوی مصرف بهره گیری کرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به نقش کشاورزی استان مازندران درامنیت غذایی کشور اشاره کرد و بیان داشت: باید برای حفظ زمین های حاصلخیز شمال کشور توجه ویژه شود.


تعداد مشاهده خبر55 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal