وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:ضرورت اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب برای تامین نهاده ها و پایداری تولیدات بخش کشاورزی/صندوق های توسعه کشاورزی ظرفیت های فراوانی برای تامین مالی و حمایت از زنجیره های تولید دارند
1397/01/06

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب برای تامین نهاده های تولید به منظور کاهش هزینه ها و پایداری تولیدات بخش کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس محمود حجتی امروز دوشنبه در دیدار نوروزی با جمعی از مدیران این وزارت و تشکل های بخش کشاورزی با اشاره به نقش تامین نهاده ها بر پایداری تولید محصولات کشاورزی،تصریح کرد:تشکیل زنجیره های تولید در تامین به موقع نهاده ها با قیمت مناسب و حذف واسطه ها موثر است و موجب کاهش هزینه ها و پایداری تولیدات بخش کشاورزی می شود.

وی با تاکید بر این که مشوق ها به جای محصول نهایی باید به مواد اولیه تولید اختصاص یابد،خاطرنشان کرد:با تمهیدات اتخاذ شده و حمایت های دولت،ارز مبادله ای به ذرت و کنجاله سویا به عنوان نهاده های تولید صنعت دام و طیور اختصاص یافت و تعرفه آن نیز ثابت نگه داشته شد.

حجتی، بازار تضمین شده را از جمله ویژگی های تولید محصولات غذایی برشمرد و افزود:تولید کالاهای اساسی به خاطر تقاضای موثر و مصرف روزانه مردم از نظر فراوانی و قیمت همواره مورد توجه دولت ها قرار دارد.

وی بر لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و منابع مالی موجود تاکید و تصریح کرد:در کشور امکانات زیادی وجود دارد که با شناسایی آنها باید از این ظرفیت ها در جهت کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده و رفع مشکلات بخش کشاورزی استفاده کرد.

حجتی با بیان این که صندوق های توسعه کشاورزی ظرفیت های فراوانی برای تامین مالی و حمایت از زنجیره های تولید دارند،یادآور شد:در آغاز به کار دولت یازدهم،تامین تجهیزات مکانیزاسیون از جمله مشکلات بخش کشاورزی بود اما با تدبیری که اندیشیده شد،خط اعتباری 800 میلیارد تومانی در بانک کشاورزی ایجاد و کشاورزان با تایید ادارات جهاد کشاورزی و پس از ارائه درخواست به بانک کشاورزی و تامین آورده و وثیقه لازم،حواله دریافت ادوات مکانیزه از جمله تراکتور را دریافت می کردند و تسهیلات توسط بانک کشاورزی به کارخانجات پرداخت می شد.

وی اضافه کرد:با این کار هم نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی تامین شد و هم تولید کارخانجات داخلی استمرار یافت.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اختصاص خطوط اعتباری پنجگانه و سرمایه گذاری 5500 میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت تدبیر و امید،خاطرنشان کرد:تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی توسط بانک کشاورزی بدون محدودیت به متقاضیان پرداخت می شود.

تعداد مشاهده خبر274 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal